sowie

Wycinki Prasowe - Aktualności

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Tworzy to, co czuje - zobaczysz to w Oknie Artystycznym
2024-05-15 13:05

Choć rysunek nadal zajmuje w jej sercu szczególne miejsce, to doceniła zdobycze techniki. Okazało się, że tablet to narzędzie, które pozwala rozwinąć plastyczne skrzydła. Jola Cieślak, która do tej pory lubowała się głównie w portretach, zwłaszcza tych rysowanych długopisem, skierowała się w stronę sztuki cyfrowej.


Oczywiście portrety nadal stanowią dużą część jej prac, bo w ludzkich twarzach znajduje emocje i uczucia.

 

- Ale ostatnio pokochałam również kolaż, który pozwala mi wyrazić więcej i sięgać do innych pokładów kreatywności. Lubię łączyć też te dwie techniki czyli swoje rysunki z kolażem, bawić się słowami i różnymi hasłami, które później trafiają na plakaty – wyznaje artystka.

 

Pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego. W Dzierżoniowie mieszka od kilkunastu lat. Rysuję praktycznie od zawsze, ale dopiero od niedawna bardziej „na poważnie”.

 

- Swoją pasję przez wiele lat rozwijałam, i nadal rozwijam, samodzielnie. Tworzę po prostu to, co czuję – deklaruje Jola Cieślak.

 

Po dwóch wystawach w Oknie Artystycznym (w 2015 i 2019 r.) i kilku w różnych miejscach na terenie naszego powiatu, prace Joli Cieślak zaczęły być rozpoznawane. - Przestałam tworzyć do szuflady – odważnie mówi artystka. Publikuje swoje dzieła w mediach społecznościowych jako Milion Kresek. Otworzyła sklepik internetowy z plakatami, robi też personalizowane portrety na zamówienie.

 

Źródło: dzierzoniow.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: