sowie

Wycinki Prasowe - Aktualności

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Święto plonów za nami!
2014-09-09 12:33

Wieńce dożynkowe, kolorowe stragany, smaczne potrawy, gry i zabawy rodzinne, liczne konkursy z cennymi nagrodami oraz występ Zespołu „Bayer Full” – tak właśnie wyglądało tegoroczne święto plonów w Krzyżowej, na które przybyło kilka tysięcy osób.


Wszystko zaczęło się już rano mszą świętą w plenerze, którą prowadził biskup świdnicki Ignacy Dec. Uczestnicy dziękowali za urodzaj. Zaraz potem święto plonów otworzył korowód wieńców dożynkowych. Podczas tego przemarszu zaprezentowali się przedstawiciele sołectw, niosący misternie wykonane wieńce i bochny chleba. Tegorocznym gospodarzem wydarzenia było sołectwo Boleścin, zaś zabawy prowadzili Helena Kukla oraz Józef Wrona. W tym roku najlepszy i najpiękniejszy wieniec przygotowało sołectwo Lubachów, tym samym otrzymując pierwsze miejsce w konkursie. Na podium znaleźli się również przedstawiciele Komorowa i Mokrzeszowa, ale przyznać trzeba, że wszystkie wieńce robiły ogromne wrażenie i zwycięzcy nie było łatwo wybrać. Dodatkowych atrakcji i zabaw nie zabrakło. Oprócz licznych konkursów, uczestnicy mogli wziąć udział w koncercie gwiazdy imprezy, zespołu Bayer Full. Jako pierwszy na scenie wystąpił Zespół Ludowo Estradowy „Mokrzeszów”, który wspólnie z Zespołem Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” zaprezentowali Misterium Chleba. Dodatkową niespodzianką był występ Zespołu Tanecznego Rapsodia z partnerskiej gminy Żukowo. Kolejne takie wydarzenie już za rok!
Izabela Patro
Źródło: 30minut.pl
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: