sowie

Wycinki Prasowe - Aktualności

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Dożynki już wkrótce
2014-08-26 10:14

Wieńce dożynkowe, kolorowe stragany, smaczne potrawy, gry i zabawy rodzinne, liczne konkursy z cennymi nagrodami oraz występ Zespołu „Bayer Full” – tak właśnie będą wyglądać tegoroczne dożynki w gminie Świdnica, które w tym roku odbędą się w Krzyżowej.
Początek września to tradycyjnie czas dziękczynienia za zebrane plony. Jak co roku organizatorzy dożynek zadbali o atrakcje dla całych rodzin.– Mam nadzieję, że podobnie jak w roku ubiegłym wszystkie 33 sołectwa zaprezentują swoje przepiękne bochny chleba i wieńce dożynkowe. Będą one dowodem podziękowania i uznania dla wszystkich pracujących w rolnictwie i na rzecz rolnictwa. – mówi wójt gminy Teresa Mazurek. Organizatorzy dożynek zadbali o liczne atrakcje, takie jak: na najładniejszy wieniec dożynkowy, stragan dożynkowy, wieniec publiczności jak również rozegrane zostaną ostatnie konkurencje w ramach turnieju sołectw.


Równie atrakcyjnie zapowiada się część artystyczna dożynek. Jako pierwszy na scenie wystąpi Zespół Ludowo Estradowy „Mokrzeszów”, który wspólnie z Zespołem Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” zaprezentuje Misterium Chleba. Zespół Bayer Full - jeden z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej będzie tegoroczną gwiazdą dożynek.- Serdecznie zapraszamy, niedziela 31 sierpnia 2014 r. g.12.00 – teren Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.- informują organizatorzy.
Izabela Patro
Źródło: 30minut.pl
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: