Siedmiu policjantów z powiatu świdnickiego przeszło na zasłużoną emeryturę. Rekordzista przepracował aż 35 lat. Ze służbą, kolegami i przełożonymi pożegnali się policjanci z pionów prewencji, kryminalnego, dochodzeniowo – śledczego oraz policji sądowej.
Na uroczystej odprawie służbowej w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy inspektor Krzysztof Niziołek w gronie zaproszonych gości i kadry kierowniczej garnizonu świdnickiego Policji pożegnał siedmiu policjantów odchodzących na emeryturę. Wśród nich jest rekordzista, który przepracował prawie 40 lat, zaś w policyjnym mundurze służył 35 lat. Po 30 latach ciężkiej i odpowiedzialnej służby odeszli dwaj funkcjonariusze, zaś pozostali przepracowali w mundurze odpowiednio 25,24 i 22 lata. Komendant Powiatowej Policji w Świdnicy inspektor Krzysztof Niziołek przekazał odchodzącym na emeryturę życzenia zdrowia i podziękował wszystkim za długoletnią, sumienną i wzorową służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, wręczając jednocześnie listy gratulacyjne. Odchodzący na emeryturę otrzymali także podziękowania i upominki od związków zawodowych, które wręczyli I Zastęca Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów we Wrocławiu Robert Husak oraz Przewodniczący NSZZ Policjantów KPP w Świdnicy Robert Hamuda.
Izabela Patro
„Postaw się Putinowi- jedz jabłka i pij cydr” i „Jedz jabłka, a ogryzek zostaw Putinowi” to tylko kilka z haseł, które nawołują do konsumpcji polskich owoców w reakcji na nałożone przez Rosję embargo na produkty z naszego kraju. Do kampanii promującej polski owoc włączyło się wiele gazet, stacji telewizyjnych i radiowych oraz serwisów internetowych. Jabłka pojawiły się również na stołach urzędu miejskiego w Wałbrzychu podczas oficjalnych konferencji prasowych. Rocznie przeciętny Polak zjada około 15 kg jabłek. Tymczasem do zagospodarowania jest 500 tys. ton, bo tyle sprzedaliśmy do Rosji w sezonie 2013/2014. - Wystarczyłoby zwiększenie konsumpcji o parę kilogramów i już byśmy ten rynek trochę odciążyli z punku widzenia ograniczenia popytu – uważają specjaliści. Gdyby chodziło o alkohol myślę, że byłoby prościej.
czytaj więcejWieńce dożynkowe, kolorowe stragany, smaczne potrawy, gry i zabawy rodzinne, liczne konkursy z cennymi nagrodami oraz występ Zespołu „Bayer Full” – tak właśnie będą wyglądać tegoroczne dożynki w gminie Świdnica, które w tym roku odbędą się w Krzyżowej.
Początek września to tradycyjnie czas dziękczynienia za zebrane plony. Jak co roku organizatorzy dożynek zadbali o atrakcje dla całych rodzin.– Mam nadzieję, że podobnie jak w roku ubiegłym wszystkie 33 sołectwa zaprezentują swoje przepiękne bochny chleba i wieńce dożynkowe. Będą one dowodem podziękowania i uznania dla wszystkich pracujących w rolnictwie i na rzecz rolnictwa. – mówi wójt gminy Teresa Mazurek. Organizatorzy dożynek zadbali o liczne atrakcje, takie jak: na najładniejszy wieniec dożynkowy, stragan dożynkowy, wieniec publiczności jak również rozegrane zostaną ostatnie konkurencje w ramach turnieju sołectw.
Gmina Czarny Bór podpisała umowę na budowę obwodnicy Czarnego Boru - etap I: przebudowę drogi powiatowej nr 3366D na odcinku ul. Wałbrzyskiej w Czarnym Borze. W postępowaniu przetargowym wzięło udział 6 firm, a najkorzystniejszą ofertę zaproponowało Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe „COM-D” Sp. z o.o. z Jawora.
czytaj więcejNiemal 15 tysięcy złotych dofinansowania, tablice informacyjne, materiały promocyjne, integracja mieszkańców przez wspólną pracę i zabawę. Tak wyglądają projekty Promocji Idei Odnowy Wsi Dolnośląskiej, które rozpoczną się już 1 sierpnia na terenie gminy Świdnica.
czytaj więcej
Siedmiu policjantów z powiatu świdnickiego przeszło na zasłużoną emeryturę. Rekordzista przepracował aż 35 lat. Ze służbą, kolegami i przełożonymi pożegnali się policjanci z pionów prewencji, kryminalnego, dochodzeniowo – śledczego oraz policji sądowej.