sowie

Wycinki Prasowe - Aktualności

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Zima bez śniegu...
2014-02-20 11:31


...ale nie w Soczi. Nawet gdyby nie padał ten naturalny organizatorzy olimpiady już w ubiegłym roku zaczęli gromadzić 450 tysięcy metrów sześciennych śniegu na wypadek jego braku. Koszt operacji około 250 milionów rubli czyli 6,3 mln euro. Początkowy kosztorys Starej Kopalni – około 50 milionów złotych. Teraz blisko 90 milionów złotych. Byłby śnieg i na olimpiadę i Bieg Gwarków....Skoro już przy olimpiadzie, która dzisiaj oficjalnie się rozpoczyna. Patriotycznie będę dopingował wszystkich biało – czerwonych. Najbardziej jednak Ewę Kuls i Natalię Wojtuściszyn.


 Nasze saneczkarki, które imponują mi nie tylko urodą, ale i ambicjami. Chcąc realizować własne marzenia musiały przecież gdzieś trenować. I robiły to na najlepszym saneczkowym torze w Polsce, który jest… na nizinach. Tak, to tor w małej Górze w Nowinach Wielkich. Wyżłobiony przez nauczyciela wf-u. Na górce w lesie...Czapki z głów, chociaż przed olimpiadą może jednak nie, bo w ten sposób najłatwiej się przeziębić (pamiętam mamo i chodzę w czapce-autor). Obok Ewy Kuls i Natalii Wojtuściszyn moje serce będzie z Łukaszem Słoniną. To nasz człowiek, który sukces osiągnął ciężką pracą. Zaczynał od piłki nożnej w klubie z Sokołowska. Pewnego dnia przyszedł na biegi narciarskie. Załapał bakcyla i tak zostało. Dzisiaj to zawodowiec. Poza domem spędza około 200 dni w roku, czego mu nie zazdroszczę. Podobnie jak mieszkańcom Ukrainy, którzy walczą o wolność. „Prosimy Was o wsparcie w waszych modlitwach, rozmowach, myślach… To jest walka o czystą godność ludzką, prawa człowieka i wolność. Mamy świadomość, że na tym etapie nie jest to możliwe bez ofiar. Prosimy módlcie się za nas i za tych, którzy zginęli i nadal giną, prosimy módlcie się za tych, którzy ucierpieli tracąc ręce, oczy, uszy, członków rodziny” – możemy przeczytać w liście, który przesłali m.in. do wiceprezydenta Świdnicy. Ten, w odpowiedzi, wspólnie z członkami Wspólnoty Samorządowej rozpoczął inicjatywę zbierania podpisów pod listem zwrotnym. Każdy, kto chce wyrazić swoje wsparcie dla wschodnich sąsiadów może to zrobić składając swój podpis pod listem, który znajduje się w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej 33. Rafał Pawłowski
Źródło: 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: