sowie

Wycinki Prasowe - Aktualności

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Kiedy znikną śmieci?
2013-11-20 12:58

 W październiku minął termin na usunięcie odpadów z wysypiska prowadzonym przez Algodon przy ulicy Kopernika w Świdnicy. Właściciel najwyraźniej nie przejmuje się faktem, iż starosta świdnicki wstrzymał działalność wysypiska- Proces administracyjny trwa długo, ale prokuratura już wszczęła postępowanie- mówił Zygmunt Worsa podczas sesji rady powiatu.


 We wrześniu starosta świdnicki wydał decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu działalności przez firmę Algodon. Firma do 15 października miała usunąć z terenu wszystkie odpady. Wyznaczony termin minął, wysypisko nadal jest, mieszkańcy się skarżą, a z właścicielem nie ma kontaktu. - Wszystko toczy się w procesie administracyjnym i będzie to trwać długo. Z firmą ciężko się skontaktować, jednak prokuratura zajęła się problemem i powołała strukturę, która ma zbadać czy leżące tam odpady są groźne dla środowiska. – mówił podczas sesji Zygmunt Worsa. Walka z wysypiskiem przy ulicy Kopernika trwa od ubiegłego roku. Firmie już raz odebrano pozwolenie na prowadzenie działalności, jednak Algodon odwołał się od decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego i ostatecznie przedsiębiorstwo otrzymało zgodę na gromadzenie odpadów, z tym jednak zastrzeżeniem, że zbiórka ma się odbywać w zgodzie z wymogami, które zostały firmie narzucone.
Izabela Patro

źrodło: 30minut.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: