sowie

Wycinki Prasowe - Aktualności

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Tour de grodzkość
2012-07-26 08:16

Około 200 zawodników. Aż 400 miast i miejscowości przez które przejadą uczestnicy. To już 69 edycja największego w Polsce wyścigu kolarskiego, który jedzie przez Polskę. Kandydatów do zwycięstwa jest kilku. W Tour de grodzkość było dwóch: prezydent i starosta. Wygrał ten pierwszy. Premier „klepnął” decyzję o zmianie granic powiatu. Mierząc siły na zamiary zmian dokonała również rada miejska. Konkretnie przeniosła od 1 września dzieci z PSP nr 31 do Zespołu Szkół nr 2. Ku rozpaczy rodziców i ich pociech, które po decyzji wojewody cieszyły się, że co najmniej jeszcze rok będą uczyły się w swojej placówce. Teraz będą chodzić do innej szkoły. Podobnie jak radny miejski Cezary Kuriata. On nie chce już uczestniczyć w „zajęciach” komisji edukacji. – Ta komisja to lipa – powiedział chwilę po głosowaniu w sprawie przeniesienia PSP nr 31 do ZS nr 2. Był wściekły jak dzik, którego uratowali strażacy, wyciągając zwierzę z głębokiego kanału przy ulicy Ogrodowej. Nie zwracając uwagi na to, że pracownicy PSP chcą mu uratować życie jeszcze kwiczał i próbował gryźć.


Na szczęście nie zrobił tego w stosunku do Kuriaty radny Paweł Szpur. Nie gryzł, ale kąsał. – To niedopuszczalne, aby rezygnować z komisji z powodu tego, iż nie podoba się nam jakaś uchwała – mówił na sesji. – Podobać to mogą mi się kwiatki – ripostował mu członek PiS-u. Skoro już o kwiatkach. Bodajże Ładne Kwiatki – tak chyba nazywa się zespół muzyczny kolejnego radnego z Wałbrzycha. Piotra Kwatkowskiego z PO, który stał się w tym tygodniu „bohaterem” materiału TV Dami. Nie ratował dzika, nie śpiewał, ale jak wynika z relacji dziennikarzy, zachowywał się „niestosownie” wobec podopiecznych jednego z domów dziecka, gdzie był wychowawcą. Na sesję nie przyszedł dlatego nie można było poprosić go o komentarz. Może jest na urlopie? A może poszedł na spacer do lasu, aby przemyśleć tę sprawę? Gdyby był Pan w lesie proszę zaglądać do kanałów. Może znajdzie Pan tam dzika i uratuje mu życie. Wówczas zostanie pan bohaterem… Rafał Pawłowski
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: