sowie

Wycinki Prasowe - Aktualności

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Druga galeria handlowa w Świdnicy
2012-07-04 12:57


Aż 3,5 miliona złotych kary Blackrock Properties może zapłacić jeśli do 2018 roku Zaułek Świętokrzyski przy ulicy Różanej nie zostanie zagospodarowany. Za zakup działki firma zapłaci miastu prawie 2 miliony złotych, ale już teraz musiała wpłacić połowę tej kwoty. W zaułku ma powstać galeria handlowa. Firma kupiła teren w 2007 roku. Początkowo pojawić się tam miały budynki mieszkalno- usługowe, jednak Blackrock Properties postanowiło powiększyć inwestycję i wybudować galerię handlową.


Firma uznała, iż nowa cena działek jest zawyżona i proponowała swoją cenę, która dla miasta była za niska. W ubiegłym roku władze Świdnicy skierowały wniosek do sądu o odkupienie działki, ale wówczas inwestor zaproponował ostateczne negocjacje, w wyniku których Blackrock Properties zobowiązał się do wybudowania galerii do 2018 roku zaś finalny koszt działki wyniósł 1,81 milionów złotych. Połowę tej sumy inwestor zapłacił miastu przed podpisaniem aktu notarialnego, zaś cała kwota zostanie spłacona do 2014 roku. W zamian Świdnica będzie musiała zagospodarować tereny przylegające do obiektu. Na ten cel przeznaczy, ponad pół miliona złotych. W przypadku gdy inwestor nie wywiąże się z umowy będzie musiał zapłacić karę, która może sięgnąć nawet 3,5 miliona złotych. Blackrock Properties zapewnia, iż galeria handlowa wprowadzi nowoczesny styl, a jednocześnie odtworzy historyczny charakter zaułka. Wielu sprzedawców prowadzących sklepy w centrum ma nadzieję, że dzięki tej inwestycji, do Rynku wrócą konsumenci, którzy obecnie decydują się na zakupy w Galerii Świdnickiej. Izabela Patro


źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: