sowie

Wycinki Prasowe - Aktualności

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Wypadek na ulicy Długiej w Wałbrzychu
2011-07-04 10:14

Najpierw uderzył w reklamy i ogrodzenie. Później otarł się o drzewo. Skończył jazdę na stojącym na poboczu samochodzie. Miał blisko 2 promile alkoholu.


Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w środę popołudniu na ulicy Długiej. Kierowca samochodu marki opel Zafira wjechał w przód osobowego Audi. Chwilę wcześniej „skosił” stojące przy drodze reklamy oraz fragment ogrodzenia. Na miejsce wezwano pogotowie oraz policję. Z relacji świadków wynikało, że prowadzący pojazd był kompletnie pijany. Funkcjonariusze od razu wyjęli alkomat. 60-latek wydmuchał blisko 2 promile. Miał dużo szczęścia. Mógł kogoś zabić. Siebie samego również. To niestety nie jedyny tego typu przypadek w ostatnich dniach. Mimo kolejnych komunikatów statystyki osób wsiadających za kółko pod wpływem alkoholu wciąż przerażają. Dowodem tego jest początek wakacji na drogach powiatu wałbrzyskiego. W miniony weekend padł kolejny niechlubny rekord na wałbrzyskich drogach. Od piątku do niedzieli policjanci zatrzymali aż 18 nietrzeźwych kierujących. Najmłodszy miał 18-lat, najstarszy 59. Wśród nich była również kobieta. 23-latka mając 2,86 promila alkoholu w organizmie nie tylko wsiadła za kierownicę, ale w wyniku obniżenia sprawności psychomotorycznej doprowadziła do kolizji. Nietrzeźwi kierujący byli sprawcami 2 wypadków drogowych i 2 kolizji. Jeden z kierujących posiadał już zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony przez sąd. Niestety pijani kierowcy to nie jedyny problem. Coraz częściej w ręce funkcjonariuszy wpadają nietrzeźwi rowerzyści. Ich szanse na przeżycie w momencie wjechania pod samochód spadają do zera.

 

Przypominamy, że godnie z przepisami za tzw. jazdę po użyciu alkoholu – gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5‰ - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do trzech lat, do 30 dni aresztu i do 5 tysięcy złotych grzywny.

 

Jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5‰ - kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat. Sąd może również orzec świadczenie pieniężne na rzecz instytucji, stowarzyszenia, fundacji lub organizacji społecznej zajmujących się pomocą ofiarom wypadków drogowych. Kwota ta może wynieść nawet 60 tysięcy złotych.
 



Autor: Rafał Pawłowski – 30 minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: