Emocje już opadły i przyszedł czas na podsumowanie 18. Maratonu Pieszego Sudecka Żyleta.
W ubiegłą sobotę, tj. 14 lutego, na trasę Dużej Żylety (60 km) wystartowało 278 zawodników. Do mety dotarło 187 z nich. Na Małą Żyletę porwało się 260 śmiałków – tutaj zmagania ukończyło 222 uczestników.
Jak przyznają zarówno organizatorzy, jak i sami zawodnicy, tegoroczne warunki były szczególnie wymagające. Znacząca część trasy była oblodzona, a minusowa temperatura w połączeniu z marznącymi opadami deszczu sprawiła, że każdy kilometr stanowił dodatkowe wyzwanie. Trasa nie oszczędzała piechurów – liczne podejścia powodowały, że w momencie, gdy wydawało się, iż to już niemal koniec wysiłku, zza drzew wyłaniał się kolejny szczyt. Garbatka, Jeleniec, Ruprechtický Špičák, Rogowiec, Stożek Wielki czy Trzy Siostry na długo pozostaną w pamięci uczestników tegorocznej edycji.
Już dziś można się zastanawiać, jakie wyzwania przygotują organizatorzy na przyszły rok, kiedy maraton będzie obchodził swoje dziesięciolecie.
Tymczasem zachęcamy do regeneracji i zbierania sił przed letnią edycją wydarzenia.
– Głuszyca na Was czeka – mówi Burmistrz Głuszycy Roman Głód.
nowa.gluszyca.pl
Burmistrz Głuszycy Roman Głód podpisał umowy z wykonawcami, którzy zrealizują projekt pn. „Transformacja energetyczna budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Głuszyca”, realizowany w ramach Priorytetu nr 9 „Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku”, Działania nr 9.7 „Wsparcie dla transformacji” Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027.
czytaj więcejRusza kolejna inwestycja. Podpisane zostały umowy na wykonanie robót budowlanych oraz pełnienie nadzoru inwestorskiego dla zadania obejmującego termomodernizację budynków szkolnych:
• Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy – budynków nr 1 i nr 2 przy ul. Sienkiewicza 53,
• Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy przy ul. Kolejowej 8.
Gmina Głuszyca pozyskała 248 000 zł dofinansowania z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach zadania „Ochrona, rekultywacja i poprawa jakości gruntów rolnych”. Środki zostaną przeznaczone na realizację inwestycji związanych z budową i modernizacją dróg dojazdowych do gruntów rolnych.
czytaj więcejPod koniec maja Plac Targowy w Dzierżoniowie ponownie stanie się miejscem miejskiego świętowania. 30 i 31 maja odbędą się Dni Dzierżoniowa, podczas których mieszkańcy i goście będą mogli skorzystać z bogatego programu koncertowego, występów artystycznych oraz licznych atrakcji przygotowanych dla całych rodzin.
czytaj więcejJuż 23 maja na szczycie Wielkiej Sowy odbędą się obchody 120. urodzin jednej z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Gór Sowich – Wieży Widokowej na Wielkiej Sowie.
czytaj więcej