Trwa nabór na Młodych Ambasadorów Energii. Jeśli masz od 18 do 35 lat i interesuje Cię kształtowanie przyszłości energetycznej Europy…Jeśli interesujesz się czystą energią, bezpieczeństwem i konkurencyjnością i chcesz wziąć udział w dyskusji na ten temat.. Program Młodzi Ambasadorzy Energii (YEA) jest właśnie dla Ciebie!
Zgłoszenia można wysyłać do 15 lutego 2026 r.
O programie więcej na stronie: Young Energy Ambassadors - European Sustainable Energy Week
Dzięki programowi YEA, można dołączyć do grupy młodych profesjonalistów z całej Europy i zdobyć roczne doświadczenie.
To okazja aby nawiązać kontakty z ekspertami ds. energii i polityki, poznać największe wyzwania energetyczne współczesnego świata i zobaczyć, jak kształtowana jest polityka energetyczna UE.
Wyniki naboru zostaną opublikowane 21 kwietnia 2026 r.
Aby uzyskać więcej informacji i zgłosić się do programu, zapoznaj się z wytycznymi i kryteriami uczestnictwa.
Rok możliwości:
Program YEA to wyjątkowa szansa rozwoju i zdobycia międzynarodowych kontaktów. Rozpoczyna się udziałem w Europejskim Tygodniu Zrównoważonej Energii (EUSEW) w Brukseli (9–11 czerwca 2026 r.), a także w Europejskim Dniu Młodzieży Energetycznej. Uczestnicy spotkają decydentów, liderów branży i media z całej UE, zaś koszty udziału zostaną pokryte.
Dodatkowo YEA oferuje program mentorski, warsztaty oraz obecność w wiodących europejskich mediach związanych z energią.
To także możliwość dołączenia do różnorodnej społeczności studentów, aktywistów, naukowców i młodych profesjonalistów, którzy wspólnie pracują nad wizją bezpiecznej i czystej energii w Europie.
Zgłoś się do 15 lutego 2026 r., aby zostać młodym ambasadorem energii!
Więcej na stronie: The Energy Union starts with you: become a Young Energy Ambassador - Energy
um.klodzko.pl
Burmistrz Głuszycy Roman Głód podpisał umowy z wykonawcami, którzy zrealizują projekt pn. „Transformacja energetyczna budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Głuszyca”, realizowany w ramach Priorytetu nr 9 „Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku”, Działania nr 9.7 „Wsparcie dla transformacji” Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027.
czytaj więcejRusza kolejna inwestycja. Podpisane zostały umowy na wykonanie robót budowlanych oraz pełnienie nadzoru inwestorskiego dla zadania obejmującego termomodernizację budynków szkolnych:
• Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy – budynków nr 1 i nr 2 przy ul. Sienkiewicza 53,
• Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy przy ul. Kolejowej 8.
Gmina Głuszyca pozyskała 248 000 zł dofinansowania z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach zadania „Ochrona, rekultywacja i poprawa jakości gruntów rolnych”. Środki zostaną przeznaczone na realizację inwestycji związanych z budową i modernizacją dróg dojazdowych do gruntów rolnych.
czytaj więcejPod koniec maja Plac Targowy w Dzierżoniowie ponownie stanie się miejscem miejskiego świętowania. 30 i 31 maja odbędą się Dni Dzierżoniowa, podczas których mieszkańcy i goście będą mogli skorzystać z bogatego programu koncertowego, występów artystycznych oraz licznych atrakcji przygotowanych dla całych rodzin.
czytaj więcejJuż 23 maja na szczycie Wielkiej Sowy odbędą się obchody 120. urodzin jednej z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Gór Sowich – Wieży Widokowej na Wielkiej Sowie.
czytaj więcej