Aż 6 akcji krwiodawstwa w Świebodzicach zaplanowało w tym roku RCKiK Wałbrzych. Tradycyjnie autokar parkować będzie pod Ratuszem a pierwsza zbiórka odbędzie się już 24 lutego.
-Informujemy, że w 2026 r. zaplanowaliśmy 6 akcji krwiodawstwa w Świebodzicach, krwiobus obecny będzie przy Urzędzie Miasta. Akcje zawsze organizujemy we wtorki, a godziny rejestracji dawców 9:00-13:00. Terminy: 24.02.2026, 21.04.2026, 16.06.2026, 11.08.2026, 06.10.2026, 1.12.2026 r. Daty akcji mogą ulec zmianie – prosimy o bieżące sprawdzanie kalendarza naszych ekip wyjazdowych na stronie: www.rckik.walbrzych.pl - informuje RCKiK w Wałbrzychu.
Oddanie krwi to prosty gest, który może uratować życie drugiemu człowiekowi. Krew jest niezastąpionym lekiem, którego nie da się wyprodukować w laboratorium – dlatego każda donacja ma ogromne znaczenie. Zachęcamy zarówno stałych dawców, jak i osoby, które chciałyby oddać krew po raz pierwszy.
Kto może oddać krew?
• Osoby w wieku 18–65 lat (pierwszy raz do 60. roku życia),
• Ważące co najmniej 50 kg,
• Ogólnie zdrowe, bez infekcji i objawów przeziębienia.
Pamiętaj, aby przed oddaniem krwi zjeść lekki posiłek i zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem.
Każdemu krwiodawcy przysługuje również posiłek regeneracyjny, który składa się z: musli, orzeszków ziemnych, batonika i 2 czekolad. Organizatorem akcji jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu oraz Miasto Świebodzice.
Autor: Wydział PK
swiebodzice.pl
Burmistrz Głuszycy Roman Głód podpisał umowy z wykonawcami, którzy zrealizują projekt pn. „Transformacja energetyczna budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Głuszyca”, realizowany w ramach Priorytetu nr 9 „Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku”, Działania nr 9.7 „Wsparcie dla transformacji” Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027.
czytaj więcejRusza kolejna inwestycja. Podpisane zostały umowy na wykonanie robót budowlanych oraz pełnienie nadzoru inwestorskiego dla zadania obejmującego termomodernizację budynków szkolnych:
• Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy – budynków nr 1 i nr 2 przy ul. Sienkiewicza 53,
• Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy przy ul. Kolejowej 8.
Gmina Głuszyca pozyskała 248 000 zł dofinansowania z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach zadania „Ochrona, rekultywacja i poprawa jakości gruntów rolnych”. Środki zostaną przeznaczone na realizację inwestycji związanych z budową i modernizacją dróg dojazdowych do gruntów rolnych.
czytaj więcejPod koniec maja Plac Targowy w Dzierżoniowie ponownie stanie się miejscem miejskiego świętowania. 30 i 31 maja odbędą się Dni Dzierżoniowa, podczas których mieszkańcy i goście będą mogli skorzystać z bogatego programu koncertowego, występów artystycznych oraz licznych atrakcji przygotowanych dla całych rodzin.
czytaj więcejJuż 23 maja na szczycie Wielkiej Sowy odbędą się obchody 120. urodzin jednej z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Gór Sowich – Wieży Widokowej na Wielkiej Sowie.
czytaj więcej