Prace związane z modernizacją budynku Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze dobiegają końca! W ramach inwestycji wykonano m.in. wymianę konstrukcji dachu, jego nowe pokrycie oraz montaż paneli fotowoltaicznych, które pozwolą na bardziej ekologiczne i oszczędne funkcjonowanie placówki.
To ważny krok w kierunku nowoczesnej, bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni dla naszych dzieci i młodzieży.
Całkowita wartość inwestycji to blisko 4,4 mln zł, z czego niemal 2 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Prace realizuje firma Pelescrime Sp. z o.o. z Wrocławia.
- Nowoczesna i bezpieczna szkoła to inwestycja w przyszłość naszej gminy. Cieszę się, że już wkrótce uczniowie oraz przedszkolaki będą mogli korzystać z odnowionych, komfortowych i przyjaznych przestrzeni. Dziękuję wszystkim za cierpliwość i wyrozumiałość w czasie realizacji prac - podkreśla Wójt Gminy Czarny Bór, Adam Górecki.
czarny-bor.pl
Burmistrz Głuszycy Roman Głód podpisał umowy z wykonawcami, którzy zrealizują projekt pn. „Transformacja energetyczna budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Głuszyca”, realizowany w ramach Priorytetu nr 9 „Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku”, Działania nr 9.7 „Wsparcie dla transformacji” Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027.
czytaj więcejRusza kolejna inwestycja. Podpisane zostały umowy na wykonanie robót budowlanych oraz pełnienie nadzoru inwestorskiego dla zadania obejmującego termomodernizację budynków szkolnych:
• Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy – budynków nr 1 i nr 2 przy ul. Sienkiewicza 53,
• Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy przy ul. Kolejowej 8.
Gmina Głuszyca pozyskała 248 000 zł dofinansowania z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach zadania „Ochrona, rekultywacja i poprawa jakości gruntów rolnych”. Środki zostaną przeznaczone na realizację inwestycji związanych z budową i modernizacją dróg dojazdowych do gruntów rolnych.
czytaj więcejPod koniec maja Plac Targowy w Dzierżoniowie ponownie stanie się miejscem miejskiego świętowania. 30 i 31 maja odbędą się Dni Dzierżoniowa, podczas których mieszkańcy i goście będą mogli skorzystać z bogatego programu koncertowego, występów artystycznych oraz licznych atrakcji przygotowanych dla całych rodzin.
czytaj więcejJuż 23 maja na szczycie Wielkiej Sowy odbędą się obchody 120. urodzin jednej z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Gór Sowich – Wieży Widokowej na Wielkiej Sowie.
czytaj więcej